Jak myć okna na wysokości?

odkurzanie wykładziny
Kiedy skorzystać z profesjonalnej pomocy czyszczenia wykładzin? 
9 listopada 2018
okna
Czyszczenie okien – usługi firmy sprzątającej
5 grudnia 2018

Mycie okien na wysokości to wymagająca i niebezpieczna praca dla osób nieprzeszkolonych. Coraz więcej na rynku pojawia się konstrukcji o imponujących wysokościach i trudno dostępnych w pielęgnacji miejscach. Oczywiście nie mamy na uwadze najwyższych budynków na świecie, a biurowce w mniejszych lub większych aglomeracjach miejskich budowane w nowoczesnym stylu. Przeszklenia doskonale prezentują się w naturalnym świetle, jednakże sposób mycia tego typu okien różni się od tradycyjnych metod. Jak często myć okna na wysokości i jakie techniki będą najbardziej efektywne? Zapraszamy do lektury.

Mycie okien na rusztowaniach i podnośnikach

Wykorzystując technikę podnośników i specjalistycznych rusztowań jesteśmy w stanie szybko i efektywnie pozbyć się nieczystości z powierzchni szyb, elewacji lub innych elementów wymagających regularnej pielęgnacji na wysokości. Zachowując środki ostrożności gwarantujemy satysfakcjonujące efekty. Usługi mycia okien na wysokości cieszą się popularnością wśród zabudować wyższych, jak i niewielkich budynków, które wymagają odświeżenia. Dopasowujemy odpowiednią metodę oraz dedykowane środki czystości, które nie tylko usuną zabrudzenia, ale i zabezpieczą powierzchnie przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Tego typu metody są zdecydowanie bardziej precyzyjne w porównaniu z klasycznym sposobem czyszczenia okien. Ponadto w przypadku nowoczesnych konstrukcji szklanych zazwyczaj otwieranie okna i usuwanie zabrudzeń przy tradycyjnym wykorzystaniu środków może wiązać się ze wzmożonym niebezpieczeństwem i szeregiem utrudnień.

Jak często myć okna na wysokości?

Częstotliwość mycia okien jest uzależniona od wielu czynników i jednym z nich z pewnością jest pogoda, czyli aspekt, na który nie mamy wpływu. Wiele firm decyduje się na zlecenie czyszczenia okien na wysokości profesjonalistom raz na kwartał, ale nie jest to obligujący termin. Częste czyszczenie okien gwarantuje nienaganny blask, a tym samym i więcej naturalnego światła w budynku. Z pewnością warto zadbać o estetykę elewacji, ponieważ jak głosi stare przysłowie: „jak cię widzą, tak cię piszą”.

Podsumowanie

Mycie okien na wysokości gwarantuje najlepsze rezultaty przy zleceniu usługi profesjonalistom. Dobór odpowiednich technik pielęgnacji oraz środków czystości gwarantuje wysoką jakość, szybkość i bezpieczeństwo.

 

– brak smug i plam

– szybki czas realizacji

– bezpieczeństwo

– profesjonalizm

 

To zalety, które warto zapamiętać przy okazji podejmowania decyzji o myciu okien na wysokościach w niedalekiej przyszłości.