Jak wybrać firmę do mycia okien na wysokości?

ptak na posągu
Systemy anty-ptak – jak to działa?
9 października 2018
ławka w parku
Kiedy i jak czyścić kostkę brukową?
25 października 2018

Przeszklone budynki to jeden z architektonicznych trendów współczesnego budownictwa. Zachwycają widokiem, monumentalnością i możliwościami aranżacyjnymi. Do czasu kiedy warunki atmosferyczne dają się we znaki. Plamy, zacieki i zabrudzenia na szybach potrafią bardzo szybko zniechęcić do przeszklonych konstrukcji, dlatego prędzej czy później staniemy przed wyborem firmy zajmującej się usługami profesjonalnego mycia na wysokościach. Na co zwrócić uwagę wybierając firmę? Podpowiadamy!

Prace na wysokości – doświadczenie zespołu

Osoby pracujące na wysokościach wykorzystujący technikę rusztowań i podnośników muszą zostać prawidłowo przeszkoleni i nabyć odpowiednie umiejętności. Laik bez przygotowania, wiedzy merytorycznej oraz bez znajomości zasad BHP nie poradzi sobie z zadaniem na najwyższym poziomie, ponieważ nie będzie w stanie odnaleźć się w tak stresującej sytuacji. W pracy na wysokości istotne jest doświadczenie pod kątem zaufania zespołu i wzajemnej pomocy. Oczywiście z punktu widzenia oferty trudno jest jednoznacznie stwierdzić doświadczenie ekipy, ale przedsiębiorca może zweryfikować działalność na rynku i zapytać o doświadczenie czy wykonane realizacje.

Jak sprawdzić potwierdzenie jakości?

Najlepszym sposobem na potwierdzenie jakości usług są opinię zadowolonych klientów i rekomendacje zamieszczone w opiniach Google, na stronie www firmy czy mediach społecznościowych. Kolejnym krokiem jest potwierdzenie usług poprzez profesjonalne kursy i certyfikaty nabytych umiejętności. Nie bez znaczenia pozostaje wykorzystywany sprzęt i dobór metod czyszczenia. Profesjonalista bez problemu wyjaśnij, dlaczego zaproponowana opcja będzie najbardziej efektywna.

Szybkość, cena czy profesjonalizm?

Wiele firm zajmujących się obszarem mycia okien na wysokościach powołuje się na szybkość, niską cenę i profesjonalizm. Argumenty są jak najbardziej słuszne, w końcu to aspekty, na którym nam zależy. Jednakże nasuwa się pytanie, co jest naszym priorytetem? W końcu dobra jakość nie powinna być kojarzona z najniższą ceną na rynku. Praca na wysokościach to branża trudna, która wymaga zaangażowania, dopasowania techniki i nowoczesnego sprzętu, bo to one generują wysoką jakość, solidność i wspomniany profesjonalizm. Konkurencyjne ceny są istotne, ale nie powinny być kryterium decydującym.