Sprzątanie firmy po imprezie firmowej – krok po kroku

hala magazynowa
Na jakie zanieczyszczenia są narażone magazyny?
13 listopada 2019

Imprezy firmowe zwane też integracyjnymi cieszą się dziś sporym zainteresowaniem. Pracownicy na co dzień zajęci intensywną pracą tylko czekają na moment „rozerwania się”, relaksu i zabawy. Oni chętnie biorą udział w tego rodzaju imprezach, a pracodawcy z ogromną przyjemnością zabierają się za organizację. Jedni decydują się na wyjście do klubu czy restauracji, inni postanawiają pozostać w firmowym klimacie. To jednak wiąże się z szeregiem prac organizacyjnych zarówno przed, jak i po wydarzeniu. Z przygotowaniami do imprezy przeważnie nie ma problemu, ale jeżeli chodzi o sprzątanie firmy, zwykle brakuje zapału. Na szczęście nikt nie musi tego robić samodzielnie.

Sprzątanie po imprezie – jak się za to zabrać?

Z uwagi na to, że nie co dzień planuje się sprzątanie własnej firmy, warto solidnie się nad tym zastanowić. Należy dobrze przemyśleć metodę i ustalić szczegóły, tak by pokrótce przywrócić poszczególnym pomieszczeniom właściwy wygląd, a co za tym idzie, atmosferę sprzyjającą pracy.

Wspólna impreza – wspólne sprzątanie

Nierzadko pracodawcy uznają, że skoro impreza była dla pracowników i wszyscy brali udział w organizacji tego wydarzenia, to i wszyscy powinni zabrać się za sprzątanie. Nie jest to proste, bo po udanej zabawie zwykle każdy marzy tylko o tym, aby się wyspać i zregenerować. Tymczasem, skoro tak zarządza szef, nie ma innego wyjścia, z uśmiechem na twarzy czy bez, trzeba przystąpić do działania. W tej sytuacji warto trzymać się poniższego planu.

  1. Zbiórka o konkretnej godzinie.
  2. Przygotowanie środków czyszczących i narzędzi.
  3. Rozdzielenie poszczególnych czynności między wszystkich pracowników.
  4. Samodzielna praca i praca w zespole.

Ekipa sprzątająca zawsze do usług

Drugą metodą jest skorzystanie z usług doświadczonej ekipy sprzątającej. Firma przyjedzie na miejsce z własnym sprzętem, narzędziami oraz środkami czyszczącymi. Wszystkim zajmie się sprawnie i profesjonalnie. To właściciel firmy odpowiada za wszelkie niepowodzenia czy ewentualne szkody. Zlecając prace porządkowe ekipie, można zająć się w tym czasie czymś zupełnie innym albo zwyczajnie odpocząć. Firma dziś nie pobiera wysokich opłat za tego rodzaju usługi. Wynika to chociażby z nasilającej się konkurencji, która za wszelką cenę chce zdobyć jak najwięcej klientów.

Jak sprawnie i dokładnie posprzątać firmę po imprezie?

Chcąc sprawnie i przede wszystkim dokładnie posprzątać firmę po imprezie, najlepiej zlecić to zadanie specjalistom, a więc firmie. Samodzielne porządki to też pewnego rodzaju integracja, ale kto ma na to ochotę. Zresztą firma musi „błyszczeć”. By uzyskać ten efekt, trzeba posłużyć się nowoczesnymi urządzeniami, narzędziami i środkami. W przeciwnym razie praca będzie z jednej strony bardzo ciężka, a z drugiej zaś mało efektywna. Takimi przyborami dysponują wyłącznie ekipy sprzątające i to oczywiście te najlepsze. Nie pozostaje wobec tego nic innego, jak tylko rozejrzeć się za kontaktem do takiej firmy.

Podsumowanie

Imprezy integracyjne, imprezy firmowe oraz inne tego rodzaju wydarzenia zdecydowanie lepiej i chętniej się planuje i organizuje, niż sprząta, po ich zakończeniu. Na szczęście nie musisz robić tego samodzielnie. Zleć to zadanie profesjonalistom. Co więcej, jesteśmy w stanie ułatwić Ci poszukiwania doświadczonej i zgranej ekipy. Po prostu zgłoś się do nas. Zapoznaj się z ofertą na naszej stronie i skontaktuj się z nami, a wyjaśnimy Ci, na czym w naszej firmie polega sprzątanie krok po kroku. Mamy wielu zadowolonych klientów. Dołącz do nich i Ty!