Doczyszczanie betonowych posadzek – jak to robić?

utrzymanie czystości poznań
Jak utrzymać porządek w biurze?
29 stycznia 2019
mycie okien poznań
Mycie okien zimą – czy to ma sens?
12 lutego 2019

Jak sprawnie wykonuje się czyszczenie posadzek betonowych? Na co warto zwrócić uwagę? I czy beton trzeba impregnować? Oto najważniejsze wskazówki odnośnie czyszczenia posadzek betonowych.

Beton to niezwykle trwały materiał, dlatego też tak chętnie wykorzystywany jest w wielu rozmaitych przestrzeniach, ostatnio także w domach czy w mieszkaniach! Odporne na zniszczenie posadzki betonowe trzeba jednak w umiejętny sposób czyścić. Utrzymywanie czystości problematyczne okazuje się również przy dużych powierzchniach posadzek betonowych.

Samodzielne czyszczenie

Na wstępie warto zaznaczyć, że beton mimo swej trwałości, ma również wady. Porowata struktura posadzek betonowych sprawia, że łatwo mogą wnikać w nią zanieczyszczenia, rozlane substancje czy powstawać plamy. Dlatego również zewnętrzne, wielopowierzchniowe posadzki betonowe wymagają odpowiedniego czyszczenia w regularnych odstępach.

W przypadku niewielkich powierzchni, betonową posadzkę można myć samodzielnie. Jednak niezbędnym sprzętem może okazać się myjka ciśnieniowa, która doskonale nadaje się co czyszczenia betonu. Wystarczy nałożyć na posadzkę specjalny detergent do betonu za pomocą odpowiedniego pędzla. Po rozprowadzeniu środka czyszczącego, należy dokładnie umyć posadzkę przy użyciu myjki ciśnieniowej. Warto pamiętać o odpowiednim odzieniu, zwłaszcza o rękawicach i okularach ochronnych.

Posadzki betonowe dobrze jest również zabezpieczać – służą do tego specjalne preparaty, które mają za zadanie impregnować i uszczelniać beton. Czasami jednak tradycyjne czyszczenie to za mało. Co zrobić, gdy posadzka betonowa posiada uporczywe plamy czy nacieki, które nie zniknęły przy rutynowym myciu? Wiele zależy od typu posadzki betonowej. W niektórych przypadkach wystarczy użyć odpowiedniego preparatu, który zawiera amoniak. W ten sposób z łatwością można pozbyć się wielu plam i zabrudzeń z betonu.

W przypadku delikatnych czy nietypowych posadzek z betonu, warto jest doczyszczenie powierzyć specjaliście. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że posadzka betonowa będzie idealnie czysta. Pozwoli to również uniknąć przypadkowego zniszczenia, którym oczywiście ryzykuje się, gdy samodzielnie próbuje się usunąć uporczywe plamy na betonie.

Czyszczenie posadzek betonowych w sposób profesjonalny

Przy dużych powierzchniach posadzki betonowej, czyszczenie jest nie tylko czasochłonne, lecz niekiedy niemożliwe do samodzielnego wykonania. Tyczy się do przede wszystkim przestrzeni przemysłowych czy powierzchni użytkowych. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po usługę fachowego mycia posadzek betonowych.

Nasza firma oferuje profesjonalne doczyszczanie betonowych posadzek. Decydując się na taką usługę można mieć pewność, że każda betonowa posadzka zostanie dokładnie wyczyszczona, a wszelkie uporczywe plamy czy zanieczyszczenia znikną bez śladu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale też w wyniku doboru odpowiednich środków czyszczących w zależności od rodzaju posadzki czy specyfiki zabrudzenia.

Z profesjonalnej pomocy warto również skorzystać wtedy, gdy istnieje obawa, że samodzielnie czyszczenie posadzki betonowej może doprowadzić do jej zniszczenia. Dotyczy to przede wszystkim nowoczesnych posadzek betonowych kładzionych w domach, na werandach czy w przestrzeni przydomowej. Doświadczeni fachowcy z pewnością poradzą sobie z myciem i usuwaniem plam, a posadzka betonowa wciąż będzie prezentować się w nienaganny sposób.