Profesjonalne czyszczenie kostki brukowej

czyszczenie wykładzin poznań
Pranie wykładzin – usługa, której popularność wzrasta
13 grudnia 2018
prace na wysokości poznań
Praca na wysokościach – jakie są potrzebne do tego uprawnienia?
17 stycznia 2019

Jesień to bardzo dobry okres na czyszczenie kostki brukowej, która dość łatwo i szybko się brudzi. Plamy po oleju, wykwity, resztki cementu, farb i zapraw – wszystko to można usunąć różnymi sposobami. Czy jednak sama woda wystarczy, aby pozbyć się tych zanieczyszczeń? My twierdzimy inaczej – Floor Clean Service z Poznania oferuje profesjonalne czyszczenie kostki brukowej, dzięki któremu zyska nowe życie i świeżość! Dowiedz się więcej o sposobach mycia powierzchni brukowej i skorzystaj z naszych usług – gwarantujemy fachowość, szybkość i skuteczność w działaniu! 

Czy mycie kostki brukowej wodą jest skuteczne?

Niektórzy chcąc wyczyścić kostkę brukową sięgają po myjkę ciśnieniową. Liczą na to, że zdołają osiągnąć ten cel stosując silny strumień wody. Okazuje się, że niektóre modele kostki brukowej są fabrycznie impregnowane, a to oznacza, że usuwanie przeróżnych zabrudzeń nawet zwykłą wodą pod ciśnieniem przynosi oczekiwane efekty. Czasem ewentualnie dodają też niewielką ilość środka myjącego. Z niewielkimi zanieczyszczeniami woda ta radzi sobie całkiem dobrze, jednak kiedy chodzi o trudniejsze zabrudzenia nie jest to już takie proste.

Nie wszyscy mają własną myjkę ciśnieniową, dlatego mycie pod ciśnieniem dla niektórych okazuje się niemożliwe. Zresztą sama woda nie wystarczy. Trzeba wobec tego zaopatrzyć się w inne narzędzia, na przykład szczotki. Niestety mycie kostki brukowej tą metodą jest jednak długotrwałe i uciążliwe. Wielu najchętniej by z tej czynności zrezygnowało.

Plamy z oleju, resztki cementu, farb i zapraw

Podczas czyszczenia kostki brukowej najtrudniejsze do usunięcia są przede wszystkim plamy z oleju silnikowego, wykwity, a także resztki cementu, farb i zapraw. Olej bardzo dobrze i szybko wnika w pory kostki brukowej. To dlatego z usuwaniem tych plam nie powinno się zbyt długo zwlekać. Czyszczenie tego rodzaju zabrudzeń powinno odbywać się przy użyciu specjalnych środków. Niektórzy plamy te posypują piaskiem, który doskonale wchłania olej, jednak to nie gwarantuje powodzenia. Ceny specjalistycznych środków służących do czyszczenia kostki brukowej zależnie od sklepu wahają się w granicach 50 zł.

Resztki cementu, farb i zapraw najlepiej usunąć od razu po ich powstaniu. Należy je zdrapać, a następnie umyć kostkę wodą pod ciśnieniem. Może okazać się, że czynność ta na niewiele się zda, a więc nie przyczyni się do oczekiwanego efektu. Wówczas trzeba wyczyścić kostkę sprężonym strumieniem powietrza lub wody z piaskiem. Można też szlifować te miejsca specjalnymi tarczami. Eksperci radzą, żeby skutecznie zabezpieczać kostkę przed tego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogą pojawić się w wyniku przeprowadzania prac remontowych.

Niestety nie wszyscy dysponują odpowiednim sprzętem, narzędziami i środkami, dzięki którym usuwanie tego typu zabrudzeń mogłoby przynieść efekty. Na szczęście nie muszą inwestować w to wszystko. Wystarczy, że skorzystają z oferty firmy sprzątającej, takiej jak FCS z Poznania.

Czyszczenie kostki brukowej w Poznaniu - FCS się poleca!

Firma sprzątająca, która oferuje czyszczenie kostki brukowej, posiada profesjonalne urządzenia i specjalistyczne środki. Dzięki nim może świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie. Doskonale radzi sobie z wszelkiego typu zabrudzeniami, zarówno tymi, które pojawiły się całkiem niedawno, jak i tymi, które są już od dłuższego czasu. Dla specjalistów nie ma rzeczy niemożliwych!

Co więcej firma zatrudnia pracowników, którzy mają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w zakresie czyszczenia kostki brukowej. Doskonale orientują się, w jakiej kolejności wykonać poszczególne czynności, a także jakie urządzenia do tego celu wykorzystać.

Oferujemy swoje usługi przez cały rok. Dojeżdżamy do klienta i świadczymy pomoc zawsze, kiedy pojawia się taka potrzeba. Usuwamy plamy z oleju, resztki cementu, farb i zapraw. Nasze usługi wcale nie są zbyt kosztowne - dużo bardziej opłaca się skorzystać z naszej oferty, niż kupić niezbędne środki i narzędzia w celu wykonania tych samych prac. Trzeba mieć również na uwadze to, że jakość czyszczenia kostki brukowej przez nas jest zdecydowanie wyższa. Posiadamy doświadczenie i wiedzę w tego typu czynnościach, stąd też wiemy jak się za to zabrać. Osoby, które nigdy przedtem tego nie robiły nie wiedzą, w jaki sposób skutecznie pozbyć się takich zanieczyszczeń. Nawet jeżeli zaopatrzą się w środki i narzędzia do czyszczenia kostki brukowej, nie będą mieli pewności, że uzyskany efekt będzie w stu procentach satysfakcjonujący. W końcu to nie to samo, co sprzęt i środki, jakimi dysponują firmy sprzątające takie jak my. Zazwyczaj klienci detaliczni nie mają do nich dostępu.

Podsumowując, kostka brukowa szybko się zanieczyszcza i przez to traci swój atrakcyjny wygląd. Wymaga wobec tego regularnego czyszczenia. Niestety czynność ta nie zawsze jest prosta. Trzeba zaopatrzyć się w profesjonalne urządzenia i specjalistyczne środki. Brak wiedzy w tym zakresie znacznie utrudnia wykonywanie tej czynności. Dlatego w takich sytuacjach dużo korzystniej jest zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy sprzątającej, takiej jak nasza. Wykonujemy pracę na wysokim poziomie, ponieważ  pracownicy mają obszerne doświadczenie w tym zakresie. Posiadamy też sprzęt i skuteczne środki. Dla nas realizacja tego typu prac nie sprawia najmniejszych trudności. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej - działamy na terenie Poznania i okolic: