Czyszczenie, pranie wykładzin

Każdy posiadacz wykładzin i dywanów musi mieć na uwadze, że ich regularne czyszczenie jest ogromne ważne. Czyszczenie wykładzin nie tylko zachowuje ich wygląd, ale przede wszystkim usuwa wszelkie zabrudzenia, zachowując ich świeżość i higienę. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Twój dywan lub wykładzina wcale nie jest taka brudna. Należy jednak pamiętać, że najbardziej niebezpieczne dla zdrowia zanieczyszczenia są niewidoczne dla ludzkiego oka.

Samodzielne pranie dywanów jest dla Ciebie zbyt problematyczne i czasochłonne? Nie musisz się tym martwić – nasza firma oferuje profesjonalne i kompleksowe czyszczenie wykładzin. Mieszkasz w Poznaniu i okolicach? To koniecznie skorzystaj z naszych usług! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!


Dlaczego to jest takie ważne?

Wykładziny i dywany są non stop narażone na zanieczyszczenia wszelkiego rodzaju. Należą do nich zabrudzenia widoczne gołym okiem, czyli na przykład okruszki i inne resztki pokarmu, kłębki kurzu, włosy, sierść zwierzęcia, no i piasek i ziemia, które codziennie przynosimy do domu wraz z naszymi butami z zewnątrz. Tego typu zanieczyszczenia są względnie łatwe do usunięcia – czyszczenie wtedy polega na dokładnym odkurzaniu wszystkiego odkurzaczem, który bez problemu wszystko wciągnie.

Większy problem stanowią zanieczyszczenia niewidoczne, czyli roztocza, grzyby i bakterie, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Takie zabrudzenia zwykłym odkurzaczem się nie pozbędziesz – trzeba przynajmniej użyć specjalnych do tego środków. A w najlepszym przypadku – specjalistycznego sprzętu.

Karcher, czyli czyszczenie wykładzin nigdy nie było prostsze

W naszej firmie do czyszczenia wykładzin w Poznaniu i nie tylko, wykorzystujemy urządzenia wiodącej marki Karcher. Zajmują się oni produkcją wysokociśnieniowych urządzeń z podgrzewaniem wody. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w kwestii profesjonalnego czyszczenia wykładzin stali się jednymi z lepszych na rynku. Posiadają wiele modeli agregatów czyszczących, w tym odkurzacze ekstrakcyjne i odkurzacze z wodnym filtrem. Dbanie o ich porządek odkurzaczem ekstrakcyjnym nie dość, że jest niezwykle skuteczne, to na dodatek bardzo przyjemne dla użytkownika. Poza tym pozostawia po sobie miły zapach, potęgując efekt końcowy.

Odkurzacz z filtrem wodnym zaleca się przede wszystkim alergikom oraz posiadaczom zwierząt domowych. Dokładnie czyści wykładzinę i dywan skutecznie usuwając roztocza, bakterie, grzyby i pyłki, czyli wszelkie alergeny. Model ten posiada także wielostopniowy system filtracji, dzięki czemu powietrze, które się z niego wydobywa jest czystsze od tego w pomieszczeniu. Tym sposobem czyszczenie jest znacznie zdrowsze dla płuc (i to nie tylko alergików!). Skontaktuj się z nami - usługi świadczymy na terenie miasta Poznań!

Pranie ekstrakcyjne

Istnieje wiele metod na dokładne czyszczenie wykładzin, dywanów czy nawet tapicerek. Zaliczyć do nich można szamponowanie, kapsułkowanie, bonetowanie oraz pranie ekstrakcyjne. Pranie ekstrakcyjne jest zdecydowanie najpopularniejszą metodą czyszczenia wykładzin i w tej właśnie się specjalizujemy. Składa się ono z 4 etapów. Pierwszy to czyszczenie wstępne – spryskuje się powierzchnię do czyszczenia odpowiednim roztworem, wykorzystując dyszę ekstrakcyjną narzędzia.

Po odczekaniu około 10 minut (aby środek dobrze się wchłonął w strukturę wykładziny lub dywanu), przy użyciu dyszy zasysamy cały brud, który się rozpuścił pod wpływem spryskanego wcześniej środka. Później następuje pranie wykładziny czystą wodą, a następnie odessanie pozostałego brudu. Etapem zwieńczającym prania wykładziny metodą prania ekstrakcyjnego jest dokładne odkurzanie pranej powierzchni po jej wyschnięciu. Zdaj się na nasz profesjonalizm - nasza działalność obejmuje miasto Poznań oraz okolice.

Floor Clean Service oferuje profesjonalne czyszczenie wykładzin na terenie Poznania!

Jeżeli posiadasz firmę, biuro, czy dom w Poznaniu i okolicach, i potrzebne Ci kompleksowe czyszczenie wykładzin, koniecznie się z nami skontaktuj. Stosujemy nowoczesne i innowacyjne metody, dzięki czemu jesteśmy w stanie usunąć najtrudniejsze zabrudzenia. Jesteśmy dostępni dla osób prywatnych i firm. Nasza kadra fachowców wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt marki Karcher, dla którego czyszczenie jest proste, przyjemne i efektywne. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą usług - Zadzwoń, napisz lub odwiedź nasze biuro!