Sprzątanie powierzchni magazynowych

Sprzątanie powierzchni magazynowych, takich jak hale produkcyjne czy fabryki wymaga użycia zarówno specjalistycznego sprzętu, jak i specjalistycznych środków czystości. Ponadto wymagana jest również fachowa wiedza na temat tego, jak z nich korzystać, bowiem jej brak może nieść ze sobą niebezpieczeństwo. Dlatego do sprzątania powierzchni tego typu niemal obowiązkowe jest zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej! Oferujemy nasze usługi na terenie Poznania i okolic!

Duże zakłady pracy mają to do siebie, że są narażone na ciągłe zanieczyszczenia, głównie pochodzenia tłustego. Są to przede wszystkim zabrudzenia z pozostałości produkcyjnych oraz pyły i osady. Efektywne czyszczenie magazynów zwykłymi środkami czystości jest z tego powodu praktycznie nie możliwe. Do tego typu czyszczenia potrzebne są konkretne, specjalistyczne preparaty, nazywane chemią profesjonalną.

Dbanie o porządek hal jest o tyle istotne, że wszelkie zabrudzenia mogą wiązać się z zagrożeniem. Zagrożenie to nie dotyczy tylko pracowników, ale również maszyn, które bez odpowiedniej pielęgnacji nie będą w pełni sprawne i szybko się zużyją. A wtedy o usterki i defekty nie trudno!


Czyszczenie powierzchni magazynowych – dlaczego jest takie ważne?

Wspomniane wcześniej zagrożenie jest tylko jednym z powodów, dla którego dbanie o porządek powierzchni magazynowych jest niezwykle istotne. To, jak bardzo jest czysta jest dana hala czy fabryka wpływa na ich jakość produkcji oraz na ich wydajność i efektywność. Jeżeli zależy Ci na tych trzech aspektach, to ich stan i poziom higieny powinien być regularnie sprawdzany.

Wybierając odpowiednie środki czystości i sprzęt czyszczący należy mieć na uwadze wielkość zakładu oraz jego specyfikę. Zależny jest również rodzaj zanieczyszczeń, z jakimi ma się do czynienia w danym zakładzie oraz wymagania dotyczące wytwarzanego produktu. Dbając o czystość tego typu powierzchni należy się także stosować do obowiązujących zasad BHP. Jest to wręcz kwestia nadrzędna!

Dbanie o porządek składowisk to również metoda na produktywność pracowników. Nikt bowiem nie chce pracować korzystając z brudnych maszyn, zanieczyszczonych ciągów komunikacyjnych, do tego wokół porozrzucanych śmieci i na klejącej się podłodze. Brak porządku to także ryzyko wypadku (BHP!). Jeżeli więc posiadasz tak duży obiekt, koniecznie się do nas zgłoś - Poznań i okolice to obszar naszych działań.

Dobór sprzętu

Floor Clean Service oferuje kompleksowe usługi z zakresu sprzątania powierzchni magazynowych. Dysponujemy odpowiednim do tego sprzętem i środkami, a także znamy skuteczne metody czyszczenia hal i fabryk.

Dobór maszyn jest uwarunkowany głównie od specjalności danego zakładu. Przeprowadzamy dogłębną analizę w celu ustalenia możliwości dotarcia do wszystkich powierzchni i miejsc, które mają ograniczoną dostępność. Dostosowujemy także środki czystości do rodzaju powierzchni i typu zanieczyszczeń.

Do zanieczyszczeń suchych wykorzystywane są między innymi zamiatarki samojezdne. Stosuje się je głównie na dużych powierzchniach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki swoim szczotkom napędzanym przez silnik potrafią się dostać do trudno dostępnych miejsc. Pozwala to na szybkie i efektywne sprzątanie.

Do odkurzania na sucho i mokro służą odkurzacze przemysłowe. Są w stanie wciągnąć spore zanieczyszczenia, jak metalowe wióry. W utrzymaniu czystości w halach produkcyjnych pomagają również szorowiarki i automaty szorująco-zamiatające. Jest to jednak tylko część ze sprzętu, którego używa się do tego typu czynności.

Sprzątanie dużych powierzchni z Floor Clean Service - Poznań i okolice

Od wielu lat specjalizujemy się w czyszczeniu powierzchni magazynowych. Posiadamy odpowiednie doświadczenie, sprzęt i środki, które pozwalają nam kompleksowo i skutecznie wyczyścić każdą maszynę i podłogę, na terenie całego zakładu. Zakres naszych usług obejmuje m.in. odkurzanie półek i regałów, mycie, odkurzanie i doczyszczanie posadzek, usuwanie plam po smarach i olejach, a także usuwanie śladów po oponach, mycie bram, lamp itd.

Nasza działalność obejmuje miasto Poznań i okolice. Posiadasz halę produkcyjną? Fabrykę? Zdaj się na FCS!