Mycie okien zimą – czy to ma sens?

czyszczenie posadzek poznań
Doczyszczanie betonowych posadzek – jak to robić?
7 lutego 2019
sprzątanie poznań
Sprzątanie galerii handlowych – jak wygląda?
22 lutego 2019
czyszczenie posadzek poznań
Doczyszczanie betonowych posadzek – jak to robić?
7 lutego 2019
sprzątanie poznań
Sprzątanie galerii handlowych – jak wygląda?
22 lutego 2019

Czyste i lśniące okna sprawiają, że mieszkanie czy dom jest przytulne, schludne i przyjemnie spędza się w nim czas. Niestety, zwłaszcza w miejskich obszarach okna bardzo szybko się brudzą. Nie inaczej jest zimową porą, gdy wszelkie zanieczyszczenia z zewnątrz osiadają na okiennych szybach. Czy warto jednak zdecydować się zimą na mycie okien? Czy na pewno uzyskać można efekt lśniących szyb? I jak mroźne powietrze wpływa na ostateczny rezultat mycia okien? Oto kilka faktów na temat mycia okien podczas niskich temperatur!

Mycie okien podczas zimy – jak to wygląda w rzeczywistości?

Jedną z podstawowych obaw, jeśli chodzi o mycie okien zimą, jest nie tylko końcowy efekt, ale też możliwość wychłodzenia – zarówno mieszkania, jak też organizmu osoby podejmującej się tego zadania! Choć wydaje się to dość prozaiczne, tak – rzeczywiście – mycie okien zimą, szczególnie bez odpowiedniego odzienia, może nawet przyczynić się do choroby. Szczególnie mylące może być ciepło wewnątrz mieszkania – jednak chcąc umyć zewnętrzną stronę okien, nie da się zrobić tego bez wystawiania się na zimne powietrze.

Co jednak, gdy koniecznie trzeba umyć okna właśnie podczas zimy? Czy da się wówczas bez problemu osiągnąć satysfakcjonujące efekty? Bardzo dużą przeszkodą w myciu okien zimą jest siarczysty mróz. Bardzo ciężko jest wówczas usunąć zabrudzenia z zewnętrznej strony szyb. Użyta woda czy detergent może zamarzać, tworząc przy tym nieestetyczne smugi. Zmrożone szyby są również bardziej delikatne i podatne na uszkodzenia, dlatego łatwiej podczas mrozu o ich zniszczenie. Problemem jest też duże wychłodzenie mieszkania czy wspomniane już ryzyko przeziębienia osoby, która podejmuje się tak żmudnego zadania.

Dlatego najlepszą porą na mycie okien jest oczywiście odwilż, warto więc poczekać aż temperatura będzie nieco wyższa. Co ciekawe, niezbyt dobrym rozwiązaniem jest mycie okien w pełnym słońcu! Również zimą okna mogą być zbyt wystawione na bezpośrednie promieniowanie słoneczne. Wówczas szyby bardzo szybko wysychają, co przyczynia się do powstawania smug i nieestetycznych zacieków. Podczas mycia okien zimą, niekoniecznie sprawdzą się tradycyjne specyfiki do czyszczenia szyb, które mogą niezbyt dobrze reagować na niską temperaturę.

Ciekawym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem jest sięgnięcie po płyn do spryskiwaczy samochodowych, który dobrze sprawuje się podczas niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W ten sposób uzyskać można lepsze efekty – okna będą czystsze i pozbawione nieestetycznych smug czy zacieków.

Pewnym rozwiązaniem jest również umycie okien wyłącznie od wewnętrznej strony. W ten sposób można pozbyć się części zanieczyszczeń, smug czy kurzu. Nie rozwiąże to jednak całkowicie problemu brudnych okien. Szczególnie w przypadku okien, które sąsiadują bezpośrednio z ruchliwymi ulicami, efekt nie będzie zbyt zadowalający.

Profesjonalne mycie okien – także zimą!

Mycie okien zimą jest więc jak najbardziej możliwe, nie jest to jednak łatwe czy też przyjemne zadanie. Nawet podejmując się mycia okien zimą, nie zawsze można osiągnąć satysfakcjonując efekty. Dlatego jeśli szczególnie zależy nam na lśniących od czystości oknach i to w okresie zimowym, warto jest rozważyć pomoc specjalistów. Nasza firma oferuje profesjonalne mycie okien. Także zimą, doświadczeni fachowcy w sposób szybki, sprawny, a przy tym skuteczny, są w stanie umyć okna, doprowadzając ich wygląd do perfekcji. W rezultacie, okna nawet zimą mogą być czyste, lśniące, bez smug czy zacieków.