Alergia a dywan – czy muszę rezygnować z miękkiej podłogi?

mycie okien przez fcs3
Mycie okien wodą demineralizowaną
11 czerwca 2018
mycie okien
Mycie okien bez smug? Istnieje rozwiązanie!
25 lipca 2018

Uwielbiasz piękne, mięciutkie i “futrzaste” dywany, ale cierpisz na alergię? Mamy rozwiązanie jak pogodzić te dwie sprawy! Nie będziesz musiał się ich pozbywać i od tej pory będziesz mógł się cieszyć wyglądem swojego wnętrza, a Twoje samopoczucie się poprawi.

Kurz i roztocza

Jak wiadomo grube, puszyste i włochate dywany, ale także zwykłe wykładziny potrafią gromadzić i zatrzymywać w sobie niewyobrażalne pokłady kurzu. Do tego dochodzi ciepło i wilgoć, które stwarzają idealne środowisko dla rozwoju roztoczy, czyli pajęczaków wywołujących u licznej grupy ludzi objawy alergii. Nie musisz jednak z nich rezygnować, ale trzeba utrzymywać odpowiednią ich czystość.

Czy zwykły odkurzacz poradzi sobie z tym problemem?

Mógłbyś sam zadbać o porządek, ale czy to wystarczy? Samo odkurzanie niestety nie pomoże. Zwykły odkurzacz może nie sprostać zadaniu i nie usunąć kurzu, nie rozpylając go przy okazji i nie pozwalając na jego uwolnienie po zakończeniu sprzątania. Bardziej zaleca się trzepanie dywanów na powietrzu, niż odkurzanie ich w domu. Jeśli nie mamy już innego wyjścia, uprzednio powinniśmy przetrzeć dywan wilgotną gąbką i dopiero wtedy rozpocząć jego odkurzanie. Najlepiej oczywiście byłoby, żeby nie robiła tego osoba cierpiąca na alergie. Istnieje jednak inny, skuteczny, a zarazem komfortowy sposób na poradzenie sobie z kłopotliwym kurzem.

Wynajem profesjonalnej firmy sprzątającej jest odpowiedzią na wszystkie nieprzyjemności, z którymi stykają się alergicy, ale jednocześnie zwolennicy miękkich podłóg. Być może to inwestycja, która pochłonie więcej pieniędzy niż zakup taniego odkurzacza z supermarketu, ale w kwestii alergii nie ma żartów i zdrowie stoi ponad wszystkimi innymi czynnikami.

Nowoczesna metoda orbitalna prania

Polega na mokrym czyszczeniu wykładzin i dywanów oraz pozwala na usunięcie trudnych i problematycznych plam i zabrudzeń. Specjalistyczne środki czyszczące oraz urządzenia są niezwykle skuteczne, dzięki zastosowaniu orbitalnego ruchu elementów roboczych. Agregaty mogą osiągać bardzo wysoką temperaturę, dzięki której roztocza giną, a równocześnie usuwane są ich szczątki i odchody, które są najsilniej uczulającymi alergenami.

Zalety najmu profesjonalnej firmy sprzątającej

Najmując firmę zajmującą się sprzątaniem na co dzień, zyskujesz na czasie, komforcie, ale przede wszystkim na zdrowiu. Możesz uniknąć wdychania alergenów. Fachowe przedsiębiorstwa mają w swojej ofercie szereg usług. Dysponują odpowiednim sprzętem, środkami czystości oraz niezbędną wiedzą.

FCS Sprzątanie wykonuje kompleksowe i profesjonalne czyszczenie dywanów, zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorstwom. Jeżeli Twój dywan lub wykładzina potrzebują dogłębnego doczyszczenia, odwiedź naszą stronę i sprawdź szczegóły: Czyszczenie wykładzin