Mycie okien bez smug? Istnieje rozwiązanie!

czyszczenie dywanu
Alergia a dywan – czy muszę rezygnować z miękkiej podłogi?
25 lipca 2018
ekipa sprzątająca
Firma sprzątająca czy sprzątaczka na etat?
25 lipca 2018

Dla większości osób mycie okien to żmudne czynności, pochłaniające mnóstwo czasu i energii. To nie lada wyzwanie, żeby dobrze je wyczyścić, nie pozostawiając żadnych plam i smug. Istnieją porady oraz detergenty do tego przeznaczone, ale czy to wystarczy?

Wiele osób myśli, że powstające zacieki na oknach to wynik złego mycia lub użycia nieodpowiednich środków czystości. Jednak na ostateczny wygląd wpływa również twardość wody. Co to takiego i od czego zależy? Jest to inaczej zawartość związków magnezu oraz wapnia – im wyższa, tym woda jest bardziej twarda i zanieczyszczona, a wtedy ciężej będzie osiągnąć spektakularny efekt przejrzystych szyb bez smug. Potocznie to zjawisko określane jest jako “kamień”.

Jak więc osiągnąć niemożliwe w łatwy i szybki sposób?

Za pomocą wody osmotycznej, czyli zdemineralizowanej. Jest to woda pozbawiona minerałów, soli oraz wszelkich zanieczyszczonych cząsteczek. Wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami. Mycie następuje bez użycia żadnych środków chemicznych, lecz przy zastosowaniu wysokiego ciśnienia, odpowiedniej temperatury wody, a także właściwie dobranej szczotki. Woda deminarelizowana ma zdolność do absorpcji, czyli wchłaniania cząsteczek brudu, co powoduje doskonałe zmywanie ze szklanych powierzchni, a dzięki niskiej elektrostatyczności nie pozostawia smug i osadów.

Wykorzystanie wody zdemineralizowanej

Idealnie nadaje się do mycia małych powierzchni, jak i tych większych. Często używa się jej do czyszczenia witryn sklepowych, które muszą wyglądać nieskazitelnie i przyciągać wzrok. Ma również zastosowanie w utrzymywaniu w dobrej kondycji kolektorów słonecznych, które wymagają systematycznej pielęgnacji, aby spełniały swoją funkcję.

Jak uzyskać efekt lśniących szyb?

Najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie tego zadania specjalistycznej firmie sprzątającej. Takie przedsiębiorstwo dysponuje niezbędnym, profesjonalnym sprzętem i ogromnym doświadczeniem. Personel jest właściwie wykwalifikowany i wykona usługę fachowo. Jest to niewątpliwie kompleksowe i optymalne rozwiązanie, na które warto się zdecydować. Oczywiście koszty wynajęcia takiej firmy będą nieco wyższe, ale rezultaty nieporównywalne.

Jeżeli pragniesz mieć czyste okna, firma FCS Sprzątanie na pewno spełni to życzenie! Nasi specjaliści od prac na wysokościach wykonują mycie okien, odśnieżanie dachów, udrażnianie rynien i wiele innych prac! Jesteśmy dostępni dla klienta indywidualnego oraz dla dużych, średnich i małych firm! Więcej informacji znajdziesz na stronie: Mycie okien