Sprzątanie biura to nie tylko odkurzanie – etapy porządkowania biurowców

posadzka kamienna
Środki do czyszczenia kostki brukowej
20 września 2019
pokój
Sprzątanie domu jesienią – od czego zacząć?
24 października 2019

Wiele osób takie usługi jak sprzątanie firm kojarzy głównie ze ścieraniem kurzu i odkurzaniem podłóg. Tymczasem porządkowanie biurowców, a w tym poszczególnych pomieszczeń biurowych odbywa się etapowo. To pozwala zapanować nad czystością we wszystkich pokojach. W takim razie czym jeszcze zajmują się ekipy sprzątające w tego typu obiektach?

Pierwszy etap – sprzątanie podstawowe

Na etapie początkowym ekipy sprzątające wykonują szereg podstawowych czynności, bez których trudno jest mówić o jakimkolwiek porządku. O jakich czynnościach mowa? O tym poniżej.

Odkurzanie to standard – podstawowa czynność wykonywana w pomieszczeniach

Ścieranie kurzu z mebli z użyciem środków czyszczących i rozmaitych ścierek, a także odkurzanie powierzchni płaskich to właściwie standard wśród czynności porządkowych. Od tego zwykle się zaczyna. Profesjonalnej ekipie zwykle zajmuje to mało czasu. W końcu nie tylko zna się na rzeczy, dysponuje odpowiednim sprzętem, ale ma też wprawę i doświadczenie.

Jakie jeszcze czynności wchodzą w skład prac porządkowych?

Na tym etapie ekipy sprzątające zabierają się również za mycie powierzchni szklanych (naczyń, stolików i okien). Sprzątają nie tylko w pokojach biurowych, ale również w pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Oferują nawet zakup i wymianę papieru toaletowego, ręczników, mydła, kostek toaletowych, odświeżaczy powietrza itd. Wszystko zależy właściwie od indywidualnych ustaleń, ponieważ to, za jakie czynności się zabierze, nie zawsze zależy od umiejętności czy od usług dostępnych w ofercie, ale także i przede wszystkim od oczekiwań zleceniodawcy.

Drugi etap – sprzątanie złożone

Bardziej złożone sprzątanie to przykładowo czyszczenie tapicerek, pranie wykładzin, a także pranie zasłon. Do tego etapu zaliczyć można właściwie wiele czynności. Jednak zależą one od potrzeb klienta czy samego biura. Są to już czynności bardziej czasochłonne i na pewno niemożliwe do wykonania przez pracowników. Wymagają przede wszystkim zastosowania profesjonalnego sprzętu i specjalistycznych, skutecznych w działaniu środków. Jednak dla doświadczonej ekipy to żaden problem.

Pozostałe pracochłonne i wymagające czynności na życzenie klienta

Zdarza się, że przynajmniej raz na jakiś czas trzeba przeprowadzić bardziej pracochłonne i wymagające czynności, którymi właściwie też doświadczona ekipa sprzątająca może zająć się bez najmniejszego problemu. Zaliczyć do nich można:

  • prace porządkowe na wysokościach
  • kompleksowe prace porządkowe całego biurowca
  • inne sprzątanie wymagające zastosowania profesjonalnych urządzeń i środków specjalistycznych

Wszystkie bardziej pracochłonne i wymagające czynności ustalane są indywidualnie z klientem. Nierzadko wymagają doprecyzowania pewnych szczegółów. Tak więc bez wcześniejszej rozmowy na pewno się nie obędzie.

Podsumowanie

Są czynności porządkowe, którymi mogą właściwie zająć się sami pracownicy. Utrzymanie czystości na biurku, jak i zresztą w całym pomieszczeniu, w którym pracują i przyjmują klientów, jest nawet ich obowiązkiem. Jednak istnieją prace, które wymagają zastosowania profesjonalnych urządzeń i środków. Na to potrzeba też czasu i trzeba wiedzieć, jak się tym zająć.

Jeżeli prowadzisz własny biznes i właśnie rozglądasz się za profesjonalną ekipą sprzątającą, zapoznaj się z naszą ofertą. Oferujemy kompleksowe i sprawne sprzątanie obiektów biurowych, czym zajmujemy się fachowo i z należytą dokładnością. Sprawdź, co możemy zrobić dla Ciebie i Twojego biura.