Kiedy skorzystać z profesjonalnej pomocy czyszczenia wykładzin? 

kostka brukowa
Jak zadbać o kostkę brukową przed przymrozkami? 
2 listopada 2018
budynki szklane widok z dołu
Jak myć okna na wysokości?
18 listopada 2018

Włochata, miękka, ciepła i wygodna – to najczęściej pojawiające się określenia dotyczące wykładziny dywanowej. Popularna w zabudowaniach zarówno prywatnych, jak i komercyjnych. Cieszy się zainteresowaniem z uwagi na swoją uniwersalność, ale i przytulny klimat. Niestety jedna podstawowa wada wykładziny dywanowej jest taka, że trudno usunąć z niej uporczywe plamy. Jak dbać o wykładzinę, by cieszyć się jej estetyką jak najdłużej? Jak często zlecać czyszczenie wykładzin profesjonalistom? W naszym artykule przedstawiliśmy kilka sytuacji, w których zwykle używane środki czystości mogą nie być wystarczające, by przywrócić piękny kolor i delikatną miękkość włosia.

Codzienne zabrudzenia vs. trudne do usunięcia plamy

Każdego dnia wykładzina dywanowa jest narażona na zabrudzenia, jednakże nie każda plama wymaga specjalistycznych metod czyszczenia. Zazwyczaj w usuwaniu kurzu pomagają zwyczajne środki czystości i popularne sprzęty AGD. Problem pojawia się wówczas, gdy włókna zostaną zanadto zanieczyszczone. Być może wykładzina jest narażona na brud wnoszony z zewnątrz lub w domu jest włochaty czworonóg, który po spacerze znaczy teren błotnymi śladami? Pojawiające się plamy niestety działają na niekorzyść wykładziny dywanowej, ponieważ zabrudzenia wnikają w głąb tkaniny, a tym samym estetyka zostaje zaburzona.

Podobnie w kwestii wykładziny, która została zabrudzona miejscowo na przykład poprzez wylany napój lub inne plamy, których zwykłe detergenty nie usuną. Wówczas najlepszym sposobem na efektywne czyszczenie wykładziny są profesjonalne usługi firmy sprzątającej.

Zalety firmy sprzątającej świadczącej usługi czyszczenia wykładzin

– profesjonalny sprzęt

– detergenty o wysokiej skuteczności działania

– właściwie dobrane środki do rodzaju tkaniny

– oszczędność czasu

– satysfakcjonujące rezultaty

Wskazane zalety dotyczą czyszczenia wykładzin w zabudowaniach prywatnych i komercyjnych. Wybierając firmę sprzątającą trzeba liczyć się zapłatą, ale czy zakup detergentów do czyszczenia dywanów i wykładzin nie generuje kosztów? Poza tym najczęściej wybieramy środki, które mają niewielką skuteczność, ponieważ usuwamy zabrudzenia bez właściwie dopasowanego stężenia do włókna i koloru wykładziny oraz bez sprzętu pod ciśnieniem, który w szybki sposób usunie zabrudzenia. Zaletą firmy świadczącej usługi czyszczenia wykładzin jest szybkość pod kątem wykonanej usługi, ale i suszenia. Dobór metod pod wysokim ciśnieniem lub myjki z użyciem pary wodnej ograniczają wchłanianie w wody, a tym samym podłoga może być użytkowana niemal od razu po wykonanej usłudze.