Myjka parowa a mycie okien

czyszczenie posadzek
Jak dbać o posadzkę PCV?
20 czerwca 2019
czyszczenie wykładzin domowe sposoby
Czyszczenie wykładziny – domowe sposoby!
11 lipca 2019

Mycie okien dla wielu perfekcyjnych pań domu to koszmar. Na szczęście nie trzeba tego robić codziennie, czy nawet raz w tygodniu, ale nawet jeśli robimy to raz na kilka miesięcy, a mieszkamy w ogromnym domu czy mieszkaniu potrafimy odkładać je w nieskończoność. Staramy się nie przyglądać smugom, czy kurzowi, a gdy sytuacja jest już naprawdę beznadziejna zaczynamy się zastanawiać, czy istnieje jakiś prosty sposób na poradzenie sobie z tym problemem.

Kiedy najlepiej zabrać się za mycie okien?

Najlepiej wybrać pogodę najbardziej optymalną – mycie okien gdy pada deszcz jest bez sensu, ponieważ nasz wysiłek zostanie natychmiast zniweczony przez krople deszczu. Dni bardzo duszne i gorące też nie są odpowiednie, ponieważ używane przez nas środki będą szybko wysychać i na oknach będą zostawać smugi.

Jakie są sposoby na szybkie umycie okien?

Najszybszym i wymagającym od nas minimum wysiłku sposobem będzie oczywiście znalezienie kogoś kto zrobi to za nas. Możemy poszukać profesjonalnej firmy sprzątającej lub osoby, która robi to zawodowo. Usługa mycia okien nie jest bardzo droga, a pozwoli zaoszczędzić nam sporo czasu i wysiłku. Dodatkowo są duże szanse, że efekt będzie dużo bardziej zadowalający niż jeśli zrobimy to sami.

Możemy też sami zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Specjalistyczne płyny, wysokiej jakości materiały to klucz do sukcesu przy myciu okien. Możemy zakupić bardziej profesjonalne rozpylacze, ściągaczki – na pewno ułatwią nam zadanie. Warto również rozważyć zakup myjki parowej.

Myjka parowa – co to właściwie jest?

Jest to niewielkie urządzenie czyszczące, które generuje parę. Wyposażone jest w specjalny zbiornik, oraz różne końcówki, które umożliwiają dokładne czyszczenie nie tylko okien, ale również płytek w łazience, a nawet zlewów czy umywalek.

Czy warto kupować myjkę parową?

Zdecydowanie tak – poza szerokim spektrum zastosowań zdecydowanie przyspiesza ona nasze prace porządkowe i zwiększy efektywność. Dodatkowo będziemy mogli zrezygnować z używania środków czyszczących – używanie myjki parowej gwarantuje nam najlepszy efekt bez konieczności używania jakichkolwiek chemikaliów.

Przy myciu okien nie będziemy potrzebować oddzielnego zestawu płynów i gąbeczek do wyczyszczenia ramy czy parapetu, a potem kilku ścierek do mycia samego okna – najpierw na mokro, a potem, zwykle ręcznikiem papierowym, na sucho tak, żeby nie zostały żadne smugi. Nie będziemy musieli również co jakiś czas wymieniać wody. Kompleksowe umycie całego okna będzie możliwe przy użyciu jednego urządzenia. Jeśli wybierzemy myjkę z dość dużym pojemnikiem istnieje szansa, że nie będziemy musieli nawet uzupełniać wody, jeśli nie planujemy umycia 30 okien.

Dodatkowo myjki nie są skomplikowane w użyciu. Zwykle wystarczy tylko napełnić wskazany przez producenta pojemnik wodą i można zaczynać pracę. Nie wymagają również pracochłonnego czyszczenia. Myjka nie ma z reguły kontaktu z samą powierzchnią okna, do czyszczenia używana jest bowiem moc pary wodnej. Brud zaś zbierany jest do oddzielnego pojemnika zwykle przy pomocy końcówki z mikrofibry – tylko on po skończonym myciu wymaga wyczyszczenia i wypłukania.

Jeśli obawiamy się, że nasze okna są zbyt zabrudzone i będą jednak wymagać mechanicznej interwencji możemy postawić na myjkę wyposażoną dodatkowo w końcówkę czyszczącą ze spryskiwaczem, oraz ściągaczkę.

Mycie okna parą wodną jest bardzo korzystne nie tylko dlatego, że usuwa bez problemu wszystkie zabrudzenia bez użycia szkodliwych środków, ale również ze względu na to, że z myjki nic nie kapie i nie zostają smugi – po myciu okien nie czeka nas sprzątanie parapetu, podłogi i wszystkiego co stało w pobliżu okna.