W jaką pogodę myć okna?

czyszczenie posadzek
Jak się pozbyć mchu i chwastów z kostki brukowej?
21 lipca 2019
czyszczenie posadzek
Na jakie zabrudzenia najbardziej narażone są posadzki kamienne?
13 sierpnia 2019

Czyste okna to nie tylko wizytówka domu i jego mieszkańców, ale również szansa na to, że do wnętrza będzie wpadało więcej światła. Ponadto przez czystą szybę więcej widać. Mycie okien w deszczową pogodę jest właściwie bez sensu, gdyż opad ten bardzo szybko ponownie je zabrudzi. Jednak czy kiedy świeci słońce, dużo lepiej wykonuje się tę czynność? A może powinno się to robić, gdy za oknem panują całkiem inne warunki atmosferyczne? Pytanie wobec tego – w jaką pogodę najlepiej myć okna?

Dziś chcąc skorzystać z usługi, jaką jest mycie okien można z łatwością znaleźć ekipę, która się danym zadaniem zajmie. Wśród nich jesteśmy my – Floor Clean Service. Wbrew pozorom tego typu prace wcale nie są proste. Wymagają pewnych umiejętności i jak się okazuje, wiedzy.

Zanieczyszczenia z łatwością osadzają się na oknach

W zatłoczonych miastach ilość zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu jest ogromna. Wszystko to z łatwością osiada na oknach i parapetach. Dlatego regularne ich mycie jest nie tylko po prostu ważne, ale też obowiązkowe. Dziś można poradzić sobie z tym samodzielnie, ale i z pomocą specjalistów. Wybór należy do każdego z osobna.

W jaką pogodę nie należy myć okien?

Okien pod żadnym pozorem nie powinno się myć w upalne dni, deszczowe, wietrzne, ani tym bardziej mroźne. Mróz negatywnie wpływa na mokrą szybę, gdyż może ją po prostu uszkodzić. Natomiast na zbyt mocno rozgrzanej od słońca szybie płyn szybko wysycha i wówczas powstają smugi. Tak więc wbrew pozorom piękne, słoneczne dni zdecydowanie odpadają.

Idealna pogoda na mycie okien

Okna najlepiej myć w suchą, pochmurną pogodę, kiedy temperatura powietrza waha się w granicach 10-23°C. Oczywiście, kiedy okno jest już naprawdę bardzo brudne lub też zostanie zanieczyszczone w inny sposób, tak zupełnie nagle i niespodziewanie, nikt nie będzie czekał, aż pogoda się zmieni. Jednak planując mycie okien już od jakiegoś czasu i trafiając na idealne warunki atmosferyczne, nie należy czynności tej odkładać na później, gdyż dzięki sprzyjającej pogodzie, mycie okien będzie przebiegało sprawnie i wygodnie.

Jak przygotować się do mycia?

Wbrew pozorom do mycia okien trzeba się odpowiednio przygotować. Zabierając się za tę czynność, należy zadbać o następujące narzędzia:

  • wiadro lub miskę z ciepłą wodą
  • ścierkę do mycia ram i suchą do wytarcia
  • środek do usuwania plam i innych zanieczyszczeń
  • gąbkę lub szczoteczkę do usuwania trudnych zabrudzeń
  • płyn do mycia okien
  • papierowy ręcznik
  • krzesło lub drabinę

Podsumowanie

Zlecanie mycie okien w dzisiejszych czasach jest czymś zupełnie normalnym. Jeżeli więc ktoś nie chce lub nie może zająć się tym osobiście, wystarczy, że skontaktuje się z profesjonalną ekipą, a ta zajmie się danym zadaniem kompleksowo. W dużych miastach można bez problemu znaleźć taką firmę. Warto skorzystać z usług tej, która świadczy je na wysokim poziomie. Należy mieć na uwadze to, że specjaliści poradzą sobie z umyciem okien niezależnie od pogody. Nie będzie więc trzeba czekać na właściwy moment.