Na jakie zabrudzenia najbardziej narażone są posadzki kamienne?

w jaką pogodę myć okna
W jaką pogodę myć okna?
29 lipca 2019
sprzątanie w upale
Sprzątanie domu w upale – jak skutecznie to robić?
23 sierpnia 2019

Posadzki kamienne są jednym z najczęściej wybieranych pokryć podłogowych. Zapewne ze względu na to, że są trwałe i eleganckie. Pytanie tylko jak je myć i pielęgnować, by zawsze wyglądały atrakcyjnie? I na jakie zabrudzenia są właściwie narażone najbardziej? Zacznijmy od tego, jakie są popularne rodzaje posadzek kamiennych.

Najczęściej stosowane rodzaje posadzek kamiennych

Wyróżnia się różne rodzaje posadzek kamiennych. Zależą od zastosowanych materiałów. Najtrwalsze i najczęściej wybierane materiały na posadzkę kamienną to:

  • granit (niepalny, odporny na zmiany temperatury, wilgoć i pękanie),
  • marmur (trwały, ale niezbyt odporny na wilgoć, daje się łatwo rysować),
  • wapienie zbite (stosowane na zewnątrz matowieją i blakną),
  • trawertyn (trwały, choć z biegiem czasu pory i wyżłobienia ulegają pogłębieniu).

Mimo to w porównaniu do innych rodzajów posadzek, to właśnie kamienne są wyjątkowo trwałe.

Dlaczego posadzki kamienne są tak popularne?

Kamienne posadzki są często stosowane w obiektach użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu. Zapewne ze względu na trwałość i odporność na uszkodzenia, szczególnie te mechaniczne. Nie ulegają nawet trwałemu zabrudzeniu. Posadzki wykonane z kamienia są bardzo eleganckie, a co najważniejsze zachowują swój wygląd przez wiele lat. Do najpopularniejszych należą posadzki granitowe. Mają gładką, mało porowatą powierzchnię. Do tego są wyjątkowo trwałe – odporne na wilgoć, ścieranie, pękanie i zmiany temperatury otoczenia.

Popularne zabrudzenia posadzek kamiennych

Posadzka każdego dnia jest narażona na liczne zabrudzenia. Jakie? To zależy od rodzaju pomieszczenia. Posadzki w miejscach publicznych stykają się z kurzem, błotem, brudną wodą i innymi zanieczyszczeniami, które z łatwością są przenoszone na obuwiu. W domach stopień ich zabrudzenia jest nieco mniejszy, gdyż zwykle tam chodzi się głównie w obuwiu domowym, czyli w kapciach. Nierzadko jednak na posadzce lądują resztki jedzenia, wszelkiego typu napoje, zarówno to ciepłe, jak i zimne. Czasem swoje ślady na jej powierzchni pozostawiają domowe zwierzęta. Generalnie, jak to z posadzkami bywa, w każdym miejscu narażone są na zabrudzenia, z którymi w odpowiedni sposób trzeba się uporać. Pytanie tylko – jak?

Profesjonalne czyszczenie posadzek

Posadzki można czyścić samodzielnie, choć tak naprawdę warto korzystać z usług profesjonalistów. Profesjonalne czyszczenie posadzek jest usługą popularną i łatwo dostępną. Firma posługuje się specjalnymi środkami, ma też odpowiednie narzędzia i urządzenia, dzięki czemu czyszczenie tego typu powierzchni odbywa się z jednej strony bardzo dokładnie, a z drugiej sprawnie. Co najważniejsze, aktualnie czyszczenie posadzki nie jest zbyt kosztowne. Z uwagi na coraz silniejszą konkurencję, nawet najlepsze firmy muszą decydować się na znaczne obniżki cen swoich usług. To świetna wiadomość dla klientów, którzy kochają oszczędności.

Podsumowanie

Posadzki z kamienia cieszą się coraz większą popularnością z uwagi na ich wytrzymałość. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni rodzaj materiału i wykonać posadzkę według indywidualnego zamysłu. Nie można tylko zapominać o tym, że czyszczenie posadzek kamiennych jest bardzo ważne, choć tak naprawdę jest to bardzo proste i wygodne. Wystarczy skorzystać z pomocy ekspertów. Zapraszamy do naszej oferty – Floor Clean Service.