Jak często sprzątać biuro?

sala gimnastyczna
Sprzątanie obiektów sportowych, na co zwrócić uwagę?
5 września 2018
hala magazynowa
Czy hala magazynowa powinna być sprzątania codziennie?
24 września 2018

Na efektywną pracę wpływa wiele czynników i do jednych z kluczowych z pewnością należy czystość przestrzeni do pracy. Każdy ma swoje przyzwyczajenia i upodobania. Choć bałaganiarzy wśród pracowników nie brakuje, to jednak warto za standard uznać czystość, która prowadzi ład i harmonie dla wszystkich. Kwestia wynajmu firmy sprzątającej to najczęściej jedyna i słuszna decyzja, jednakże wciąż w wątpliwość poddawana jest częstotliwość sprzątania biur. Czy można ustalić odgórne wytyczne? Co wymaga codziennych porządków, a co cyklicznych? Jak ustalić priorytety w sprzątaniu? Na te pytania z przyjemnością odpowiadamy w artykule.

Profesjonalna firma sprzątająca z pewnością doradzi, jak wygląda sprzątanie i pomoże w doborze najbardziej efektywnego harmonogramu, jednakże nie zaszkodzi ustalić własnych priorytetów, ponieważ nikt nie zna firmy lepiej od jej właściciela firm i jego pracowników.

Codzienne porządki w Twoim biurze

Kuchnia i łazienka to dwa pomieszczenia, które bez codziennych porządków nie tylko prezentują się nieestetycznie, ale przede wszystkim są siedliskiem niebezpiecznych bakterii. Sprzątanie po sobie naczyń i dbanie o porządek jest ważne, ale i nagminnie bagatelizowane przez pracowników tej reguły sprawia, że pracodawca musi skorzystać z pomocy profesjonalisty. W przeciwnym razie dochodzi do sytuacji, w którym kuchnia i łazienka staja się niedostępne do użytkowania.

Co sprzątać w biurze raz w tygodniu?

Porządek w firmie jest wizytówką i jednym z czynników wpływających na ogólny wizerunek. Zaniedbany podjazd, kosze pełne śmieci, nieopróżnione popielniczki oraz brudne podłogi to pozornie detale, które skutecznie oddziałują na podświadomość. Nawet jeśli w Twojej firmie nie gościsz codziennie klientów, to nigdy nie wiadomo, co przyniesie dzień.

Sprzątanie raz w miesiącu

Niektóre z obowiązków wymagają mniejszej regularności, jednakże nie oznacza to, że można zupełnie je pominąć w harmonogramie. Mycie okien raz na miesiąc może być zbyt częste, ale w sytuacji, kiedy w firmie są szklane ściany i drzwi, to nie ma innego wyjścia. Standardowo przedsiębiorcy decydują się na mycie okien 2 razy do roku. Gruntowne zabezpieczenie podłóg oraz profesjonalne czyszczenie maszyn również można wykonywać kilka lub kilkanaście razy do roku w zależności od eksploatacji.

Na co zwrócić uwagę:

  • czyszczenie toalet
  • wyrzucanie śmieci
  • usuwanie pajęczyn
  • odkurzanie
  • zmywanie podłóg
  • czystość w kuchni
  • polewanie kwiatów
  • czyszczenie sprzętów i maszyn
  • mycie okien
  • zabezpieczanie podłóg
  • dbanie o podjazd