Sprzątanie obiektów sportowych, na co zwrócić uwagę?

ekipa sprzątająca
Firma sprzątająca czy sprzątaczka na etat?
25 lipca 2018
biuro
Jak często sprzątać biuro?
13 września 2018

Obiekty użyteczności publicznej muszą spełniać bezwzględne standardy bezpieczeństwa. Szczególnie jeśli teren jest przeznaczony na rozgrywki sportowe. Ponadto stadiony, domy kultury, boiska itd. są wizytówką dla władz samorządowych wskazanego obszaru, a nieusuwane zanieczyszczenia mogą poważnie naruszać dobre imię gminy czy województwa. Oddelegowany pracownik może mieć problem z regularnością, natomiast firma zewnętrzna jest zobowiązana do zachowania najwyższej jakości usług. Sprawdź co wchodzi w skład jej kompetencji.

Czym są obiekty rekreacyjno-sportowe?

Poprzez obiekty sportowe rozumie się zarówno hale sportowe, jak i siłownie, popularne w ostatnim czasie kluby fitness, pływalnie i inne miejsca, w którym odbywają się zajęcia w zakresie aktywnego spędzania czasu. Korzystający z nich użytkownicy wymagają określonych standardów od czystego boiska po szatnie, które mają pomóc w zadbaniu o higienę osobistą podczas zakończenia ćwiczeń. Obiekty rekreacyjne to wydzielone obszary, które umożliwiają spędzanie czasu wolnego w bezpiecznym miejscu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zarówno ich użytkowanie jak i stan wymaga określonych roszczeń i zachowania standardów.

Co wchodzi w skład sprzątania obiektów rekreacyjnych?

To jak wygląda sprzątanie jest uzależnione od wielu czynników. Do najważniejszych należy zastosowanie i położenie. Inaczej wygląda sprzątanie obiektu usytuowanego wewnątrz budynku, a inaczej na zewnątrz. Podobnie z zastosowaniem.

Do najczęściej wykonywanych obowiązków należą prace standardowe:

  • mycie podłóg
  • czyszczenie toalet
  • wyrzucanie śmieci

Dodatkowo wiele osób korzysta z pomocy w kwestii wykorzystania specjalistycznych środków, które zabezpieczają powłokę tworząc warstwę antypoślizgową, cop jest szczególnie istotne na halach sportowych i basenach.

Wskazane czynności wymagają fachowej wiedzy, organizacji i odpowiedniego podejścia. Nie zawsze obiekt musi być czyszczony codziennie. Wszystko zależy od eksploatacji. W przypadku planowanych większych imprez usunięcie zabrudzeń jest koniecznością. Szczególnie w obrębie toalet, które wówczas są najbardziej narażone na zanieczyszczenia.

Dlaczego firma sprzątająca obiekty sportowe to najlepszy wybór?

Profesjonalista jest przygotowany do zadbania o konkretne powierzchnie. Dopasowuje środki czystości do materiału i jego zastosowania. Pamiętaj, że uniwersalne płyny mogą uszkodzić drewniany parkiet sali gimnastycznej. Właśnie dlatego wiedza i doświadczenie są niezbędne przy ustalaniu harmonogramu sprzątania. Profesjonalne firmy sprzątające specjalizujące się w doczyszczaniu obiektów rekreacyjno-sportowych nie popełnią błędu, który może doprowadzić do niebezpieczeństwa i szkód materialnych.

FCS Sprzątanie wykonuje kompleksowe sprzątanie obiektów sportowych. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na stronę: Utrzymanie czystości