Jak ułatwić sobie sprzątanie domu? Poznaj najlepsze triki!

zespół firmy sprzątającej
Plan higieny dla firm sprzątających – na czym polega i w czym pomaga?
9 kwietnia 2019
czyszczenie wykładzin Poznań
Wykładziny a alergicy – czy to dobry pomysł?
25 kwietnia 2019

Każdy z nas chciałbym mieć idealnie czysty dom. Jednak z drugiej strony nie każdy jest fanem sprzątania. Wiele osób po prostu sprzątać wręcz nie lubi i robi to z konieczności. Są jednak proste i praktyczne sposoby na to, aby utrzymanie czystości w domu znacznie sobie ułatwić. Oto najciekawsze z nich.

Sprzątanie łazienki

Łazienka to pomieszczenie, które wymaga szczególnej uwagi. Wszytko dlatego, że w łazience sprzątamy nie tylko zabrudzenia, które widać, ale także te, których nie widzimy gołym okiem. Mowa tu oczywiście o bakteriach. Sprzątanie łazienki najlepiej jest rozpocząć od toalety. Na początek wykorzystać należy chusteczki antybakteryjne. Oprócz samej muszli oraz deski nie można zapomnieć o przetarciu przycisku spółkującego wodę. Następnie zastosować należy środek dezynfekujący i dobrze spłukać. Dzięki tym czynnościom skutecznie pozbędziemy się bakterii.

W wielu łazienkach znaleźć możemy trudno zmywalne zabrudzenia i zacieki. Do ich usunięcie najlepiej jest użyć pasty z sody. Innym problemem jest osad wapienny. Do jego usunięcia najlepszym sposobem będzie użycie octu. Należy nim namoczyć ściereczkę oraz przyłożyć do miejsca z osad. Następnie dokładnie wyczyścić szczoteczką.

Sprzątanie kuchni

Kolejne pomieszczenie, w którym utrzymanie czystości jest niezwykle ważne to oczywiście kuchnia. Jednym z najczęstszych i sprawiających największe problemy zabrudzeń jest tłuszcz. Najgorzej jest go usunąć z piekarnika. Dlatego tam najlepiej jest zastosować odpowiednim mleczkiem z substancją rozpuszczającą tłuszcz. Nie warto jednak jest korzystać z substancji proszkowych. Te bowiem mogą łatwo porysować powierzchnię piekarnika. W niemal każdej kuchni znajdują się płytki. One także wymagają szczególnej uwagi. Jeśli są to płytki połyskowe najlepiej jest je wyczyścić sprejem z octem, którego zwykle używa się do mycia okien. W przypadku płytek matowych dobrym rozwiązaniem będzie środek do czyszczenia glazury.

Tak jak w przypadku łazienki tak i w kuchni sporym problemem może być osad wapienny na kranie. Skutecznym sposobem na jego usunięcie jest zastosowanie kwasku cytrynowego. W kuchni nie można także zapomnieć o dokładnym umyciu podłogi. Wszystko jednak zależy od tego jaką ma się podłogę. Do jej umycia warto jest zastosować płyn do czyszczenia terakoty.

Sprzątanie salonu

Salon to bardzo ważne miejsce w każdym domu. To w nim odpoczywamy i relaksujemy się. Jednak nie poczujemy się w salonie komfortowo jeśli nie będzie w nim zachowany odpowiedni porządek. Utrzymanie czystości w salonie rozpocząć należy od dokładnego usunięcia kurzu. Najlepiej wykorzystać do tego nasączone chusteczki. Pamiętać należy, aby kurz usunąć z każdego elementu w salonie. Kolejny krok to umycie podłogi. Do tego celu wystarczy mop, woda oraz płyn dostosowany do rodzaju posiadanej podłogi.

Sprzątanie sypialni

Ostatnim pomieszczeniem, które wymaga systematycznego sprzątania jest sypialnia. Tak jak w przypadku salonu tak i w sypialni sprzątanie należy rozpocząć od usunięcia kurzu z mebli. Sypialnię należy także dobrze wywietrzyć. To z pewnością zwiększy komfort snu.

Sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Jednak jak widać istnieją skuteczne sposoby na to, aby je sobie ułatwić. Stosując je dom z pewności zachowa czystość zdecydowanie dłużej. Sposoby na ułatwienie sobie sprzątania jest oczywiście więcej. Jednak te wymienione są z pewnością bardzo skuteczne.