Systemy anty-ptak – jak to działa?

hala magazynowa
Czy hala magazynowa powinna być sprzątania codziennie?
24 września 2018
szklany budynek z dołu
Jak wybrać firmę do mycia okien na wysokości?
16 października 2018

Ptaki budzą naszą sympatię do czasu. Kiedy zagoszczą na terenie naszej posesji lub co gorsza na balkonie. Goszczenie ptasiej rodziny nie będzie przyjemne, kiedy stworzenia zaczną bałaganić i na stale rozgoszczą się na naszej przestrzeni. Nawet przestraszony ptak nie zostawić swojego gniazda, dlatego warto wdrożyć ochronę poprzez systemy anty-ptak.

System anty-ptak to swego rodzaju siatka, która znajduje zastosowanie na gzymsach, parapetach, na terenie balkonów, przy oknach, na elementach ozdobnych budynku np. rzeźbach czy bilbordach reklamowych. To środek zapobiegawczy, który ma na celu:

  • pomóc w zadbaniu o estetykę elewacji, dachu i innych powierzchni
  • zagwarantować bezpieczeństwo dla ptaków. System anty-ptak odstrasza. Siatka nie powinna wyrządzić krzywdy stworzeniom.

System jest trwały i solidny, a jego montaż zagwarantuje satysfakcjonujący efekt przez wiele lat. Dzięki pomocy siatki zabezpieczymy przestrzeń przed obecnością ptaków i zabrudzeniami, ale przed wieloma czynnikami, które mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

Dlaczego warto stosować system anty-ptak?

Ptactwo, które rozgościło się na przestrzeni użytkowej, negatywnie wpływa na estetykę elewacji i dachu, ale to nie wszystko. Ptaki jako zwierzęta wędrowne są źródłem przenoszenia pasożytów i chorób odzwierzęcych. Nawet niepozorne i urocze małe wróble mogą być istotnym problemem dla środowiska mieszkańców. Nie tylko dla ludzi, ale przede wszystkim mają istotny wpływ na zwierzęta domowe i hodowlane np. kury, które samopas poruszają się w obrębie zaadoptowanych przez ptaki przestrzeni np. dachów, balustrad.

Czy system anty-ptak może zagrażać ptakom?

Dostępne na rynku rozwiązania nie mają na celu zabijać ptaków, a podjąć działania w zakresie odstraszenia ich. Siatka zabezpiecza przed możliwością umiejscowienia się ptaków na elementach pionowych i stabilnych, gdzie ptak mógłby wić gniazdo. To ochrona przed pojedynczymi osobnikami, jak i całym zbiorowiskiem. Rozmnażanie i gniazdowanie ptactwa nie będzie zaburzone w biologicznym kalendarzu gatunków. Ptaki bez problemu znajdą inne miejsce, które będzie spełniało standardy bezpieczeństwa i swobodnego dostępu.

Myślisz o zastosowaniu w swojej firmie systemu anty-ptak? Możesz liczyć na naszą pomoc – FCS Sprzątanie specjalizuje się w pracach na wysokościach, w tym na montowaniu systemu anty-ptak. Szczegóły znajdziesz na stronie: Prace na wysokości